Lustra 3d i Led – wybierz lustro do domu

Wybór lustra nie jest łatwym zadaniem. Trzeba dopasować je idealnie do naszego domu. Pomieszczenie nie powinno być lustrem przytłoczone. Nie powinno ono przeważać w większości pomieszczeń. Oczywiście każdemu podoba się coś innego, dlatego nie można narzucać z góry pewnych zasad i reguł, jednak warto na pewno o nich wiedzieć.

Rodzaje luster

Dziś mamy dwa najpopularniejsze rodzaje luster. Są to lustra LED i lustra 3D. W sklepach możemy znaleźć bardzo wiele tego typu luster. Praktycznie w większości sklepów z lustrami i wyposażeniem wnętrz takie lustra są. Ceny są bardzo różne. Można kupić przepiękne lustro za kilkaset złotych, ale zdarzają się również i takie, które wymagają od nas zapłacenia kilku tysięcy, jeśli chcemy zabrać je do domu.
Lustra w technologii LED to lustra, które posiadają przepiękne podświetlenie. Szczególnie ładnie prezentują się one w łazienkach, choć warto również pomyśleć o tym, aby zamontować je w przedpokoju. Oświetlenie nadaje nieziemskiego klimatu. Oczywiście oświetlenie nie będzie pasowało do każdego pomieszczenia ze względu na wystrój. Tego typu lustra pasują lepiej do nowoczesnych wnętrz, niż klasycznych, a nawet starodawnych.
Lustra w technologii 3D również są ciekawą propozycją. One natomiast lepiej sprawdzają się w pokojach niż w przedpokojach. Przed wszystkim jest to spowodowane tym, że w większości przypadków w przedpokojach nie mamy dużej ilości miejsca, a lustra nazywane 3D są lustrami dużymi, odstającymi od ściany, dając złudzenie trójwymiarowe.

Kup na wymiar

Coraz więcej sklepów oferuje możliwość zakupu luster na wymiar. Możemy zdecydować o konkretnej wielkości lustra, które chcemy umieścić w naszym domu lub mieszkaniu. Oczywiście taki zakup często jest droższy od gotowego produktu. Możemy jednak liczyć na to, że nasze lustro będzie niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju.
Lustra na wymiar nie są oferowane w każdym sklepie. Niektóre sklepy sprzedające lustra w swojej siedzibie wykonują je na wymiar. Docinają szkło tak jak chcemy. W większości przypadków zlecają to jednak producentowi. Każdy producent ma kilka modeli luster, które wykonuje. Podaje zazwyczaj wymiary jakie możemy zakupić. Nie jest więc to tak naprawdę lustro wymiarowe, ponieważ nie tworzy się lustra o naszych wymiarach, tylko my musimy wybrać jeden z kilku dostępnych. Dobrze jednak, że mamy jakikolwiek wybór.
Czy lustra pod konkretny wymiar są drogie w zakupie? Tak naprawdę trudno powiedzieć. Wszystko zależy od tego jakie lustro chcemy zakupić, a także od jakości szkła, z jakiego jest ono wykonane. Lustro w 3D lub LED będzie na pewno droższe od lustra klasycznego, niezależnie od tego, czy będzie na wymiar, czy nie. Producenci luster z takimi dodatkami mają zazwyczaj kilka różnych rozmiarów, w których możemy przebierać. Zwykłe lustro można dociąć pod wymiar, w tym przypadku jest to jednak bardzo utrudnione. Ewentualne docinanie będzie widoczne i można powiedzieć, że będzie to swego rodzaju druciarstwo, którego powinno się unikać.

3D czy LED?

Skoro chcemy kupić lustro to musimy zastanowić się nad tym, czy ma to być wersja LED czy może 3D. Tak naprawdę wszystko zależy od naszego gustu. Jednym bardziej będzie się podobało pięknie oświetlone lustro w technologii LED, a innym 3D. Jeśli szukamy lustra do dużego pomieszczenia, to warto zastanowić się nad 3D. Będzie ono świetnie prezentowało się w dużym pokoju, czy nawet w łazience. Jeśli jednak pomieszczenie jest stosunkowo małe, to prawdopodobnie najlepszym wyborem będzie lustro LED. Rozświetli ono pomieszczenie, gdy zapalimy oświetlenie lustra. Wygląda także ładnie, ale zajmuje w wielu przypadkach mniej miejsca, co w małych pomieszczeniach jest bardzo istotne.